Berecz András előadóestje
Néhány szó Berecz Andrásról: 1957-ben Budapesten születtem. Az első dalokat édesanyámtól tanultam, aki a híres kunhegyesi táncos, tréfafa és nótafa, Tanka Gábor lányaként sok ilyet tudott. Erdélyben, Moldvában, Felvidéken, Somogyban, Nagykunságban, Nyírségben... dalokat, meséket, tréfákat gyűjtögetek. Életem különféle vargabetűi, hajtűkanyarszerű fordulatai után, melyek során rakodó segédmunkás, erdőművelő, útkarbantartó is voltam, hajszolt embertársaim örömét keresgélő énekes, mesemondó lettem. Óvodásoktól nyugdíjasokig, nevelőintézettől parókiáig mindenféle rendű és rangú ember "használ"- hazám az elszakadt részekkel, és a diaspóra is. Kedves dalaim és meséim a honát kereső és a nagyon szerelmes ember hallomásai, látomásai. Felnőttekhez szólnak inkább. Sok lemezt, kazettát, CD-t, rádió- és televízió felvételeket készítettem itthon, Európában, USA-ban és Kanadában is. Tanítottam magyar népzenét Kalotaszentkirályon, Jobbágytelkén, Sopronban, a torontoi York egyetemen, kanadai, amerikai nyári zenei táborokban, Hollandiában magánkurzusokon. Mesét mondtam tolmácsok segítségével kanadai, észt, francia, holland, olasz, egyiptomi közönségnek is. Utóbb műfordítással is foglalkozom.
Jegyek elővételben 1800,-Ft a helyszínen 2500,-Ft.
Jegyek kaphatók a könyvtárban, a Galéria Kávézóban és a Hotel recepcióján.
Csernus Imre előadása
Általános és középiskoláit Jugoszláviában végezte el. 18 éves korában került Budapestre. Második generációs értelmiségi családból származik. Édesapja orvos, édesanyja foorvos, testvérei közül öccse jogász, húga logopédus. Saját bevallása szerint szülész szeretett volna lenni. Évekig rendelt a Lipótmezőn az OPNI-ban, ahol elsősorban drogfüggőket kezelt.
Elvált, majd évekig boldog párkapcsolatban élt, amelynek 2010-ben hirtelen vége szakadt.
Budapesti magánpraxisát 2017- ben végleg felszámolta, újból megnősült és vidékre, Noszvajra költözött.
Számos könyve jelent meg; jelenleg előadásokat tart és csoportdinamikával foglalkozik: a Magyar női vízilabda-válogatott, valamint további két csapat pszichiátere. Korábban dolgozott a Győri ETO labdarúgó, és a ZF-Eger vízilabda csapata mellett is.
Hitvallása: "Nem hiszek abban, hogy ha egy ember belesétál egy gödörbe a saját lábán, hogy abból nem tudna kisétálni, szintén a saját lábán.
Ezért nem hiszek abban, hogy vannak reménytelen esetek. Nincsenek. Mindig van kiút.”
Az előadásra jegyek kaphatók a könyvtárban, a Galária Kávézóban és a Hotel recepcióján. Ár: elővételben 1800, a helyszínen 2300,-Ft.
Zacher Gábor előadása
Budapesten született 1960. október 8-án. A Veres Pálné Gimnáziumba járt. Elsőre nem vették fel az orvosi egyetemre, ezért előbb állatgondozónak ment. Utána műtősfiú lett az egyik koraszülött-osztályon, ő tisztította az inkubátorokat. Az egyetem és a kórház mellett pedig folyamatosan mentőzött, 18 évig mentőtisztként, majd mentőorvosként vonult a betegekhez, mert mindig is érdekelte a sürgősségi ellátás, ahol azonnali döntéseket kellett hozni. A Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Karán 1986-ban végzett.
1998-ban került a Honvédkórház baleseti sebészetéről a Korányi Intézetbe, ahonnan megszervezte az országos toxikológiai ellátást és 2013-ig a Péterfy Sándor Utcai Kórház-Rendelőintézet és Baleseti Központ klinikai toxikológiai osztályának főorvosa volt. Működése alatt e kórházi részleg nemzetközi elismertségre tett szert. Évente körülbelül kilencezer embert kezelnek különféle mérgezések és függőségek miatt, legtöbbször öngyilkosokat, alkoholmérgezett és drogtúladagolásban szenvedő pácienseket láttak el.
2014-től a Honvédkórház sürgősségi osztályának vezetője.
Klinikai toxikológiát oktat a Semmelweis Egyetemen, a Szegedi Tudományegyetemen és a Pécsi Tudományegyetem Egészségügyi Centrumában. 2002 óta orvosi toxikológus igazságügyi szakértőként tevékenykedik. Narkológia című tantárgyat oktat a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen. Gyakori és mára közkedvelt médiaszereplő, az egyik legismertebb orvos az országban. Megjelenése, fellépése, hanghordozása határozott, mindig egyenesen és nyíltan fogalmaz, a divatos szófordulatokkal élve.
Kistérségi szavalóverseny
A Költészet Napja alkalmából Kistérségi Szavalóversenyt hirdet a Szerencsi Művelődési Központ és Könyvtár. Az ünnepi gondolatokat Koncz Ferenc polgármester mondja el.
Időpont: 2017. április 10.14.00 óra
Helyszín: Szerencs, Rákóczi-vár, Lovagterem
A város különböző pontjain a Hegyaljai Alkotók Társulásának tagjaival verskommandó indul a vasútállomástól. A túra több ponton lesz Szerencsen.
Mindenkit szeretettel várunk!
PÁL FERI ATYA előadása
A római katolikus pap, mentálhigiénés szakember 2017. május 15-én (hétfő) 19.00 órától tart előadást Szerencsen a MAGÁNYTÓL AZ ÖSSZETARTOZÁSIG címmel.
Helyszín: Rákóczi-vár Színházterem
Belépőjegy elővételben: 1000,-Ft, a helyszínen 1500,-Ft
Jegyek elővételben már kaphatók a Könyvtárban, Galéria Kávézóban és a Huszárvár Hotel recepcióján.
Pál Ferenc atya alábbi szavaival ajánljuk:
„Azzal a vággyal és céllal írtam meg ezt a könyvet, hogy akik szeretnének elégedett és tartós kapcsolatban élni, minél több hasznos információt és ösztönzést kaphassanak a megvalósításához, hiszen jóval több lehetőség áll rendelkezésünkre, mint gondolnánk!"
A magányosság korunk egyik jellemző és fájdalmas problémája. Nagy szenvedést jelent, ha egyedül vagyunk, miközben vágyakozunk egy társ után, aki megbecsül, mellettünk áll, akivel kölcsönösen számíthatunk egymásra. Egy család után, amelyben megélhetjük az elégedett, bensőséges összetartozás élményét.
Kárpátia koncert Szerencsen
A KÁRPÁTIA együttes ad koncertet a Rákóczi-vár Színháztermében 2017. április 22-én este 19.00 órától.
Kapunyitás: 18.30
Előzenekar 19.00 órától a MOTOR zenekar
KÁRPÁTIA 20.00 óra
Jegyek elővételben: 2500,-Ft, a helyszínen 2800,-Ft
Jegyek elővétel kaphatók a TICKETPORTAL.HU oldalon és a karpatiazenekar.hu weboldalon.